Utorak, 13 Veljača 2018 12:41

RUKOMET – 1.HRL rukometašica: ŽRK Petason Vranjic

PETASON-VRANJIC – IVANIĆ 29:24
PETASON-VRANJIC – TREŠNJEVKA 25:27

Rukometašice Petason-Vranjica članice Prve HRL., nakon 13 prvenstvenih kola osjetile su slast pobjede. Zimovale su na posljednjem mjestu a nastavku prvenstva 3. veljače 2018., pobijedile su Ivanić u GSD na Bilankuši, 29:24(12:10). U anita bozic suzana vulikicogledu protiv pretposljednjih na prvoligaškoj ljestvici, Vranjičanke je vodila Suzana Ćoko-Vulikić uz asistenciju Anite Božić. Jedini bod su osvojile protiv Dugog Sela na Bilankuši u drugom kolu (22:22).

Spletom okolnosti došlo je do smjene na kormilu Vranjičanki. S pripremama za nastavak sezone su započele 7. siječnja pod vodstvom trenerica Suzane Ćoko Vulikić, koja je zamijenila trenera Antu Božića, koji je odsutan zbog zdravstvenih problema. Uspješnoj trenerici mlađih uzrasnih kategorija u klubu lako se uklopiti u rad, jer većina igračica seniorskog sastava ponikla je u klubu uz Jadro.

- Suza vrlo dobro poznaje situaciju i nadam se da će sve napraviti u borbi za ostanak i spremiti se. Kako stvari stoje, biti ću joj na raspolaganju – rekao je legendarni Ante Božić Ćoni.

Prvu pobjedu ostvarile su: M. Andabak (15 obrana), Šolić, Boko 3, Mijić, Škarić 3, N. Ivić, Kljaković-Gašpić 5(1), Velagić, A. Buljan 4, Lovrić 1, M. Ljubičić, Mijatović 8, A. Jerković 1, Tonković, Ana Jerković, Zelić 4(1). TRENERICA: Suzana Ćoko-Vulikić.

No, Vranjičanke nisu uspjele doći do druge prvenstvene pobjede protiv Trešnjevke na Bilankuši, premda su u 41. minuti došle prvi put u vodstvo, 18:17. Dvadeset sekunda prije kraja imaju napad za neriješeno, kod rezultata 25:26, no suđeno je odguravanje Anđele Zelić i zagrepčanke sa zviždukom sirene pogađaju za 25:27! Andrea Šimara je bila enigma za obranu domaćih, dok je efikasnost Ivke Kljaković-Gašpić bili nedovoljno za nove bodove.