Petak, 21 Prosinac 2018 08:20

HNK SLOGA - MRAVINCE: 1. ŽNL NS Županije Splitsko-dalmatinske

Sloga zimuje s devet bodova prednosti!

Nogometaši Sloge iz Mravinaca u 13. kolu 1.ŽNL NS županije Splitsko-dalmatinske ostvarili su desetu pobjedu ove sezone, u Vinjanima su pobijedili 2:0. Prvo poluvrijeme odigrano je bez golova, da bi u drugom poluvremenu kapetan Mario Marović postigao oba zgoditka za novu pobjedu i osvajanju uvjerljivog naslova jesenskog prvaka. S ovom pobjedom, te kiksom pratećih klubova, Zmaja, Omiša i OSK-a, Sloga zimuje samo na vrhu ljestvice s devet bodova više od svojih pratitelja. Izvrsnu formu i rezultat Sloga potvrđuje i statistikom, jer ima najbolji napad i obranu u ligi sa gol razlikom 35:7, te je jedina momčad koja nije pretrpjela poraz ove sezone. Slogaši uvjerljivo grabe prema zacrtanom cilju.

Vrijedno je istaknuti. Na ovoj utakmici Sloga je imala i veliku podršku svojih navijača, a proslava je nastavljena i nakon povratka u Mravince. Čestitke zaslužuju nogometaši, struka na čelu sa Sinišim Jalićem, te Uprava kluba na čelu sa predsjednikom dr. Zdravkom Perkom.
Sa 17 pogodaka u 13 prvenstvenih kola kapetan Sloge Mario Marović je uvjerljivo najbolji strijelac lige, te je i ukupni klupski rekorder.

Poredak na kraju jeseni 1.ŽNL: 1. Sloga (M) 33, 2. Jadran (T) 24, 3. Zmaj 24, 4. Omiš(-1) 24, 5. OSK 22, 6. Jadran (KS) 21, 7. GOŠK 21, 8. Omladinac (V) 19, 9. Orkan (-1) 16, 10. Mladost 14, 11. Poljičanin 1921 13, 12. Postira 11, 13. Val 7, 14. Vinjani 6.

Prvenstvo se nastavlja 2. ožujka 2019., kada Sloga ide na ogled Zmaju u Makarsku.