Ponedjeljak, 02 Rujan 2019 07:14

2.HNL, 3. kolo: Nakon dva autogola mladog Vulikića Solinjani poravnali

SOLIN – CIBALIA 2:2

Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 400. Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 7. Pomoćnici: I. Jović i Fajfarić. Četvrti sudac: A. Čulina. Delegat: G. Jurišić.

STRIJELCI: 0:1 – Vulikić (50/ag)), 0:2 – Vulikić (55/ag), 2:1 – Gulišija (58), 2:2 - Jelavić (85).

SOLIN (4-2-3-1): Topić 7 – Tomić 7, Vulikić 5,5 (od 85. Grubišić -), Mornar 7, Puljić 7,5 – D. Ninčević 8, Kačunko 6 (od 57. Gulišija 7,5) – Memaj 6 (od 57. Kovačić 7), Bašić-Šiško 6,5, Repić 7. vulikic tonio teklic
TRENER: Boris Pavić 7.

CIBALIA: Marijanović 7 – Matošević 6,5, Džijan 5,5, Karaula 7, Salapić 7, - Šarić 6,5, Vincetić 7 – Stupar 6,5 (od 90. Miljanić -), Bajić 6,5, Dejanović 6 (od 64. Tadić 6) – Dogan 6, (od 83. Tustonjić -).
TRENER: Davor Mladina 7.

ŽUTI KARTONI: Vincetić (20), Džijan (27), Kačunko (31), Ninčević (90), Bajić (90).
CRVENI KARTON: Hrvoje Džijan (60 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Duje Ninčević (Solin)

Po velikoj vrućini neporaženi suparnici odigrali su vrlo dobru utakmicu uz Jadro. U prvom dijelu bez pravih prilika, a početkom drugog gosti su iskoristili darove domaće obrane, napose mladog Vulikića, koji je dva puta pogodio svoja vrata. Dvostruka izmjena trenera Borisa Pavića urodila je plodom za poravnanje, a u samoj završnici domaćini su imali prilika i za puni plijen.
Nakon odmjeravanja snaga u 11. minuti Mate Bajić nije iskoristio nespretnost domaće obrane, njegov udarac je pročitao vratar Topić i mreža je ostala netaknuta. U 18. minuti prilika za domaće, udarac Memaja s crte je izbacio Karaula. U 31. slobodan udarac s oko 20 metara je izveo Stjepan Salapić, pokraj vratnice, a potom je Matoševićev udarac blokirao Puljić. U 42. brzu i tečnu akciju završio je Puljić ubačajem pred vrata gostiju, no nitko nije uspio loptu skrenuti u mrežu. U 54. minuti kapetan Solinjana Duje Ninčević, koji je danas igrao sa zaštitom za nos, je iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao tik pokraj vrata.
U 50. minuti autogolom mladom Vulikića Cibalija je došla do vodstva. Pucao je Salapić a loptu u zraku je zakačio Vulikić i skrenuo je u vlastitu mrežu!
U 55. minuti Vincetić iz slobodnog udarac kroz šumu nogu šalje loptu prema suprotnoj vratnici, natrčava Vulikić i potvrđuje pogodak!
U 58. minuti Repić smanjuje na 2:1 iz blizine nakon ubačaja Gulišije s desnog boka.
Od 60. minute Cibalia igra s igračem manje, isključen je zbog drugog žutog kartona zapaženi branič Hrvoje Džijan!
U 65. Repićev udarac iz okreta Marijanović brani. Uslijedilo je razdoblje Solinove premoći, nizali su se udarci, korneri i ubačaji, gosti se grčevito brane. U 85. minuti Kovačić je ostavio loptu za Repića ali je loptu netko izbio u korner. Ubačaj Duje Ninčevića a u gužvi se najbolje snalazi Jelavić i loptu šalje u malu mrežu, za 2:2.
U 88. minuti Repić je pripremio priliku za Bašića Šišku, koji neometan s 5-6 metara iskosa puca preko vrata. A u sudačkoj nadoknadi Jelavić je bio u prilici odlučiti pobjednika, no njegov udarac s crte je izbio Tadić.

IZJAVE TRENERA:

- Nažalost stekli smo vodstvo od 2:0, koje nismo uspjeli sačuvati. Možda je neodlučno najrealnije premda su gosti stvorili pritisak koji smo očekivali i tražili pobjedu. Izdrli smo i uzeli bod - rekao je trener gostiju Davor Mladina.

- Što kazati kad nesretno primiš dva pogotka, trebalo se vratiti u igru od šoka. Uspjeli smo igrom prisiliti suparnika da se brani i poravnati rezultat. U samoj završnici nismo realizirali izvrsne prigode za pobjedu. Na kraju moramo biti zadovoljni i iskoristiti stanku za utakmicu s Međimurjem uz Jadro – rekao je Boris Pavić, trener Solina.

Priredio: Miro Podrug