Četvrtak, 12 Rujan 2019 06:43

3.HNL JUG: SLOGA (M) – JADRAN LP 2:1

3.HNL JUG: SLOGA (M) – JADRAN LP 2:1 HNK Sloga

Mravinčani pobijedili povijesnu utakmicu u ovom rangu na Glavici

MRAVINCE - Igralište Glavica. Gledatelja 300. Sudac: Josip Višić (Split). Pomoćni sudci: S. Brajković i M. Štampalija. Četvrti sudac: M. Bilušić (svi Šibenik). Delegat: Marin Galac (Zadar).

STRIJELCI: 1:0 - Marović (40), 1:1 - A. Barać st. (53./ag), 2:1 Marović (60./11 m).marovic

SLOGA (M): Vladović, Andabak, A. Barać ml., Boko (od 57. Mikelić), A. Barać st. (od 90. Vučemilović-Alegić -), Marović, Žanetić, Juričić, Copić (od 62. Katić), Borozan, Vuković. TRENER: Siniša Jalić.
JADRAN LP: Čagalj, Turudić (od 88. Pijević -), Raič, Kordić, Primorac, Katavić (od 58. Kalfić -, od 83. Barbir -), Marko Musulin, Paponja, Martin Musulin, Moro, Tadić.
TRENER: Goran Proleta.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Marović (Sloga).

Mravinačka Sloga nakon 40 godina na domaćem je terenu odigrala utakmicu ovog ranga, i pobijedila! Junak je, još jednom bio njezin kapetan Mario Marović, strijelac obaju pogodaka u pobjedi nad Jadranom iz Ploča. Marović je lani postigao 32 gola u Četvrtoj ligi, a ove je sezone u prvom kolu također zabio dva u porazu u Hrvacama. Najbolji strijelac Sloge svih vremena nastavlja gdje je stao i već je istaknuo kandidaturu za najboljeg strijelca i 3. HNL Jug.
Pobjedom nad Jadranom iz Ploča Mravinčani su zaokružili svoju feštu budući da su napravili sve što je Hrvatski nogometni savez tražio, obavili su sve potrebne radove i ishodovali licencu za odigravanje domaćih utakmica na njihovoj Glavici.

Službeni spiker Ivo Bućan pozdravio je sve aktere i gledatelje uoči povijesne utakmice u kojoj pogodaka nije bilo do pred kraj prvog poluvremena. U 40. minuti desni branič Vuković je ubacio, a Marović pogodio za 1:0 Sloge. Početkom nastavka gosti su izjednačili nakon udarca iz kuta autogolom Ante Baraća starijeg od kojeg se lopta odbila u mrežu nakon što ga je napucao suigrač Copić, no u 60. minuti Sloga je opet povela. Borozana je u kaznenom prostoru srušio Raič, a najstrožu kaznu realizirao je Marović.

U 3. kolu Sloga, u subotu 14. rujna 2019., gostuje u Klisu kod susjeda Uskoka, a onda u utorak, 17. rujna, na Glavici dočekuje jednog od glavnih favorita za naslov Zadar.