Utorak, 01 Listopad 2019 09:38

RUKOMET - 1.HRL jug, 1. kolo: SOLIN – RUDAN LABIN 22:20 (8:9)

RUKOMET - 1.HRL jug, 1. kolo: SOLIN – RUDAN LABIN 22:20 (8:9) S utakmice RK Solin - RK Rudar Labin

SOLIN - GSD na Bilankuši. Gledatelja 250. Sudci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba iz Karlovca). Nadzornik: Dražen Bajt (Dugo Selo)

SOLIN: Bosančić (12), Đonlić, Porča, J. Smoljo 6, Tukić 1, Boban, Jukić, M. Smoljo 6(2), Perak, Tokić, Vrgoč 1, Škomrlj 1, L. Smoljo 4, Barbić 1, Kaštelančić 2, Radnić.
TRENER: Jakša Bužančić.

RUDAR LABIN: Juričić (8+2), Štingl, Hrvatin, Petrović 1, Derossi 3, Pavlov 3, Gajica, Dželili, Karaula, Ratkajac 9(5), Husejnagić, Dukić 3, Kostić 1, Matanić.
TRENER: Mladen Prskalo.

SEDMERCI: Solin 4(2), Rudan Labin 5(5).
ISKLJUČENJA: Solin 16 min., Rudan Labin 16 min.
CRVENI KARTONI: Kuzma Vrgoč (34), Nikola Kostić (45).
IGRAČ UTAKMICE: Luka Smoljo (Solin).

solin labin 9 2019 1

Solinjani su na otvaranju sezone zasluženo dobili pomlađeni sastav bivšeg premijer ligaša. U čvrstoj utakmici s dosta tehničkih pogrešaka gostima je pripalo prvo a domaćinima uvjerljivo drugo poluvrijeme. Nakon što je Milivoj Kaštelančić poravnao na 9:9, krenula je serija domaćina, koju su predvodili brača Smoljo, Marko, Jure i Luka (ukupno 16 pogodaka), te je u 43. minuti bilo četiri pogotka prednosti, 14:10. U nekoliko navrata gosti su se uspijevali približiti na dva pogotka razlike.