Utorak, 26 Studeni 2019 10:44

2.HNL, 14 kolo: SOLIN – OSIJEK II 2:0

2.HNL, 14 kolo: SOLIN – OSIJEK II 2:0 Vratar Ante Topić

SOLIN - Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) 7. Pomoćnici: Vuković i Koarević. Četvrti sudac: Sinovčić. Delegat: N. Ljubićić.

STRIJELCI: 1:0 – Magdić (31/ag), 2:0 – Mornar (71).

SOLIN (4-1-4-1): Topić 7,5 – Gulišija 6,5, Mornar 7, Tomić 6,5, Puljić 6,5 – Vulikić 6,5 – Maretić 6 (od 51. Kovačić 6,5), Ninčević 7,5, Šimunac 6,5 (od 90. Veljača -), Repić 6,5 – Jelavić 6.
TRENER: Duje Tokić 7.

OSIJEK II (4-5-2): Barešić 6 – Magdić 5,5, A. L. Barišić 5,5 (od 75. Latković -), Stanić 6 – Benić 6, Gačić 6 (od 46. Ćosić 5,5), Todorov 6, Ilić 6 (od 46. Kulenović 5,5), Marin 6,5 – Kuprešak 5,5, Beljo 6,5.
TRENER: Igor Tolić 6.

ŽUTI KARTONI: A.L. Barišić (33), Marin 73, Vulikić 82, Todorov (88), Jelavić (89), Magdić (89).
IGRAČ UTAKMICE: Duje Ninčević (Solin)

solin osijek

Solinjani su nakon osam uzastopnih poraza osjetili slast prvenstvene pobjede, u posljednjoj utakmice ove jeseni uz Jadro, pod vodstvom novog kormilara Duje Tokića. Po raskvašenim terenu do zaslužene pobjede su došli pogocima braniča, autogolom gostujućeg Marina Magdića i domaćeg Marija Mornara. Dakako treba naglasiti i izvrsne obrane domaćeg vratara Antu Topića, dok su njegovi napadači promašivali zicere.

Domaćini su prvi zaprijetili preko Repića u 10. minuti s 20-tak metara u ruke vratara Barešića. U dosta otvorenoj igri ali bez pravih prilika i udaraca, tek u 27. minuti je Hrvoje Ilić pucao pokraj stative a minut poslije Šimunac je mogao bolje reagirati, ušao je u blok poslužio Repića čiji je udarac završio u rukama Barešića.

U 31. minuti Solinjani dolaze u vodstvo. Prizemni ubačaj Šimunca se desne strane na prvu stativu a uklizao je branič Marin Magdić i ispred vratara Barešića skrenuo loptu u vlastitu mrežu, 1:0!
U 40. minuti ubačaj Marina Tomić je uspio skrenuti u korner, nakon kojeg su Solinjani bili na mukama dok su izbili loptu iz blata.

Na početku nastavka ubačaj s desnog boka Repić spušta za juniora Maretića koji neometan puca visoko preko vrata. U 55. minuti gosti u kontru završavaju ubacivanjem Todorova a mladi Beljo iz blizine pokušava prebaciti visokog Topića ali se lopta odbila od grede! U 57. minuti još jedan zicer propustili su domaćini, dug napad završio je Repić u prazna vrata preko grede! Raspoloženi vratar Topić zaslužio je pljesak za obranu kada je Todorov završio akciju jakim i preciznim udarcem.

U 71. minuti odlučen je pobjednik. Na desnom boku prekršajem je zaustavljen Miro Kovačić. Kapetan Duje Ninčević je iz slobodnog udarca pronašao natrčalog Marija Mornara koji glavom loptu šalje pod gredu, za 2:0.

Gosti se ne predaju u 86. minuti Beljo se oslobađa svojih čuvara i udarcem iz kosa stavio na muke uspješnog Topića. U nadoknadi vremena trener Tokić, u igru pored Vulikića i Maretića, uvodi još dvojicu juniora Morena Vuškovića i Marija Veljaču, igrače s kojima je prošle sezone osvojio Kup i Prvenstvo! Modri su zaslužili pljesak za borbu i pobjedu, napokon!

IZJAVE TRENERA:

- Solin se bolje snašao u ovim uvjetima i čestitamo im. Na ovakvim utakmicama naši igrači moraju shvatiti da se ide na svaku loptu. I ova utakmica nam je pokazala smjernice za budući rad. Solinjani su više željeli pobjedu - rekao je trener gostiju Igor Tolić.

- Dva tjedna priprema u stanci je urodilo plodom, naročito kad se svi stavimo u utakmicu. Veoma važna pobjeda je došla i nadam se da će probuditi samopouzdanje uoči gostovanja na Krimeji i Sigetu – rekao je trener Solina Duje Tokić.