Ponedjeljak, 02 Prosinac 2019 14:47

3. HNL JUG - 15. kolo: SLOGA – BŠK ZMAJ 5:3

3. HNL JUG - 15. kolo: SLOGA – BŠK ZMAJ 5:3 Golgeteri HNK Sloga, Mario Marović i Toni Katić

MRAVINCE - Igralište Glavica. Gledatelja 250. Sudac: Roko Režan (Bibinje) 7. Pomoćni sudci: Š. Žilić i Čulina. Četvrti A. Žilić. Delegat: D. Bebić (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 – T. Katić (11), 2:0 – Marović (19), 2:1 – M. Marić (35), 2:2 – M. Marić (37), 2:3 – Borozan (43/ag), 3:3 – Marović (54), 4:3 – Copić (75), 5:3 – T. Katić (89).

SLOGA: Šolić 7, Brković 6 (od 46. Copić 6,5), Gusić 6,5, Andabak 6,5, Boko 6,5, Vuković 6,5, Ninčević 6 (od 46. Žanetić 6), Katić 7,5, Barać 7, Marović 7,5, Borozan 6,5.
TRENER: Siniša Jalić 7.

BŠK ZMAJ: Šutalo 6, Didović 6, Sardelić 5,5, Stanić 5,5, Sršen 5,5, M. Marić 7, Šelija 5,5, Borovčanin 6 (od 46. D. Marić 5,5), Zovko 5,5, Urlić 5,5, Pecotić 6 (od 46. Krtalić -, od 65. Džeba 5,5).
TRENER: Marin Mikac 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Marović (Sloga).

U zanimljivoj utakmici s dosta obrata domaćinima je pripalo otvaranje i završnica utakmice. Mravinčani su otvorili utakmicu na najbolji mogući način pogocima Tonija Katića i Marija Marovića, u 19. minuti 2:0. No, Korčulani se ne predaju poravnavaju preko agilnog Marija Marića a pred odmor dolaze u vodstvo, 2:3, nakon nesmotrene intervencije braniča Borozana. U nastavku domaćini preuzimaju inicijativu, u 54. minuti poravnavaju na 3:3, preko golgetera trećeligaškog juga Marija Marovića, kojemu je ovo bio 14. pogodak ove sezone! Gosti prijete kontranapadima ali domaća obrana na ćelu sa iskusnim vratarom Josipom Šolićom je zaključala svoju mrežu. U završnici utakmice Tomislav Copić i Toni Katić potvrđuju bolju igru, i novaci u ligi Sloga zimuje na visokom šestom mjestu. Čestitke Slogašima za jesenski dio prvenstva.

- Zadovoljni smo sa šestim mjestom i sa 23 osvojena boda. Naročito nas veseli što smo to ostvarili sa momčadi, koja je prošle sezone u ova doba igrala u četvrtoj ligi. Čekaju nas još ozbiljnije pripreme i teško proljeće – rekao je trener Sloge Siniša Jalić.