3. HNL JUG – 18. kolo: SLOGA – GOŠK DUBROVNIK 1919 1:1

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) 7. Pomoćni sudci: Tomislav Čulina i Josip Katuša. Četvrti: Matej Čulina. Delegat: Zdravko Perica (Šibenik).

STRIJELCI: 0:1 – Lang (45), 1:1 – M. Katuša (90).

HNK SLOGA-MRAVINCE: Brdar, Gusić, Šestan (od 46. Radić), M. Katuša, Slugan (od 59. L. Vuković), M. Simpson (od 59. Barišić), Pezo (od 84. Beović), Marović, Romić, Ćubelić (od 46. Vivodinac), A. Vuković. Trener: Boris Pavić.

GOŠK DUBROVNIK 1919: Kristić, Matić, Krešić, Ivanišević, Pohe, Čepo (od 90. Vatović), Seo, Lang, Smrdelj (od 45. Žile), C. Simpson, Farić. Trener: Frane Lojić.

CRVENI KARTON: Marko Farić (42).

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Lang.

Uoči utakmice predsjednik Sloge dr. Zdravko Perko uručio je igraču Anti Gusiću jubilarni dres povodom njegovog stotog prvenstvenog nastupa za Slogu.

Vratar gostiju Dalibor Kristić je u dva navrata uspješno reagirao, obranivši udarac glavom Ante Vukovića u 31. minuti, i nogom Marija Marovića u 31. U 42. minuti je zaiskrilo na središtu igrališta između Marija Marovića i Marka Farića. Marović je zaradio žuti karton, a Farić crveni zbog udaranja bez lopte. U 45. minuti gosti s igračem manje dolaze u vodstvo, Antonio Lang je prošao kroz domaću obranu i iskosa s 15-tak metara uhvatio vratara Brdara na krivoj nozi, 0:1!

U drugom dijelu nije se baš osjetilo igrač manje u redovima Gospara. U 77. minuti Mario Barišić nije uspio okruniti lijepu akciju i pogoditi cilj, pucao je tik pokraj stative. U sudačkoj nadoknadi domaćini su poravnali, ubačaj Radića i precizan udarac Mateja Katuše donio je zasluženo poravnanje, 1:1.

Tekst: Miro Podrug
Fotografija: Jakov Radmilo